Ogłoszenia duszpasterskie 03-12-2023 I Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie 03-12-2023

I Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy nowy rok kościelny pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła".

2. Rozpoczynamy Adwent - czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana, a wraz z nim rozpoczynają się roraty. Bardzo zachęcam do uczestnictwa w roratach: dzieci, młodzież i dorosłych.

3. Msza św. Roratnia w dni powszednie o godz. 17:00 wg porządku odprawianych mszy św. zatem w tym tygodniu:

4. we wtorek w Kamieniu Małym o godz. 17:00, we środę w Kamieniu Wielkim i w piątek o godz. 17:00, we czwartek w Mościcach o 17:00. Nie zapomnijmy przynosić ze sobą lampionów lub świec.

5. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msza św. w Kamieniu Wielkim o godz. 17:00. Poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych w Kamieniu Wielkim za tydzień 10 grudnia o godz. 12.30.

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w piątek po roratach w kościele w Kamieniu Wielkim.

7. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. Dzisiaj poświęcenie opłatków. Rozprowadzamy świece po Mszy św. Caritas, duże w cenie 20 zł. i małe 10 zł. Dziękujemy za sprzątanie kościoła Pani Annie Brzezińskiej, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Iwonę Gabryś. Jak w ubiegłych latach dekorację na Boże Narodzenie przygotowują rodzice dzieci komunijnych. Dziękujemy za dekorację na Adwent. Życzymy błogosławionego tygodnia.