top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Na cmentarzu podczas stanu epidemii

Biorąc pod uwagę zaostrzone przepisy sanitarno-epidemiologiczne związane z ogłoszonym w Polsce przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej stanem epidemii nie grupujemy się na cmentarzu, skracamy czas pobytu zachowując obowiązujące przepisy Ministerstwa Zdrowia. Uroczystości pogrzebowe należy ograniczyć wyłącznie do jednej stacji( III forma pogrzebu). Stację tę odprawia się na cmentarzu przy grobie w obecności najbliższej rodziny( z zachowaniem obowiązującego limitu 5 osób). W pogrzebie nie mogą uczestniczyć osoby odbywające kwarantannę. Mszę św. pogrzebową odprawia się w kościele w dniu pogrzebu lub w terminie późniejszym, w zależności od ustaleń z rodziną zmarłego. Można ją odprawić również bez udziału ludu.

9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r.

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r. Niedziela 19 maja Kamień Wielki 8:00 W rocznicę urodzin i chrztu Marcina Fus. Intencja rodziców.                                                          

ความคิดเห็น


bottom of page