• Parafia

Komunikat w liturgiczne wspomnienie św. Łukasza– patrona służby zdrowia

Komunikat w liturgiczne wspomnienie św. Łukasza

– patrona służby zdrowia

Drodzy Diecezjanie,

Drodzy Pracownicy Służby Zdrowia,

w dzisiejszą niedzielę, w liturgii Kościoła wspominamy św. Łukasza – patrona służby zdrowia. Każdy z nas wie, że choroba jest najtrudniejszym doświadczeniem człowieka i jednym z głównych źródeł ludzkiego cierpienia. W dobie pandemii koronawirusa wyraźniej dostrzegamy jak bardzo potrzebujemy braterstwa i przyjaźni społecznej, by na wzór św. Franciszka kochać „swego brata będącego daleko od niego, jak gdyby był z nim”.

Wyrażając wdzięczność pracownikom służby zdrowia oraz instytucjom związanym z ochroną zdrowia za poświecenie dla drugich, by chronić, leczyć i ratować ludzkie życie, pragnę skierować najszczersze wyrazy uznania dla medycznego powołania i posługi wobec osób chorych i cierpiących. Niech święty Łukasz wyprasza siłę i moc niesienia pocieszenia i pomocy wszystkich potrzebującym. Jednocześnie zwracam się do wszystkich Diecezjan o codzienną modlitwę w intencji pracowników służby zdrowia oraz o postawę wzajemnego braterstwa i zrozumienia.

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

2 wyświetlenia0 komentarzy

Intencje Mszalne od 15 maja do 22 maja 2022r. Niedziela 15 maja Kamień Wielki 8.00 W rocznicę urodzin i chrztu Marcina Fus. Intencja rodziców Mościce 9.30. Za rodzi