Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 21. 11. 2021r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patronalne święto naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu, patronalne święto Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i grup modlitewnych dla Intronizacji NSPJ. Dzisiaj można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i odmówić modlitwę: O Jezu najsłodszy, Odkupicielu rodzaju ludzkiego”

1. W miesiącu listopadzie wypominki i modlitwy za zmarłych w dni powszednie o godz. 16.30 i Msza św. o godz. 17.00. W niedzielę wypominki podczas Mszy św.

2. W miesiącu listopadzie można zyskiwać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami oraz nawiedzenie cmentarza.

3. W tym tygodniu przypada: jutro w poniedziałek św. Cecylii Dz. i M. – Patronki organistów i chórów kościelnych, w środę świętych męcz. Andrzeja Dung-Lac i Tow., w czwartek św. Katarzyny Aleksandryjskiej Dz. i M. – Patronki Kolejarzy.

4. Można nabywać tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

5. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent i nowy Rok Liturgiczny. Adwent jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu świata. W czasie Adwentu będą Roraty wspólne dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 17.00. Dzieci wraz z rodzicami przygotowują lampiony na Roraty.

7. Rozprowadzamy Świece Wigilijne. Duże świece są w cenie 20 zł., małe po 7 zł. Dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzone przez Caritas

8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. będzie poświęcenie wieńca adwentowego i opłatków wigilijnych, a następnie po Mszy św. będzie można nabywać opłatki przy wyjściu z kościoła.

9. Jest zaproszenie do udziału w nowej edycji cyklu „Teologia w mieście”, obejmującego 10 spotkań wokół zagadnień z Pisma Świętego, teologii moralnej, teologii dogmatycznej i fundamentalnej oraz społecznego nauczania. Spotkania odbywać się będą w sobotnie przedpołudnia począwszy od 4 grudnia br. w godz. 9.30 do godz. 12.50 w Gorzowie. Szczegółowy program i informacje o zapisach są już dostępne na stronie Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein.

10. W sobotę, 4 grudnia 2021r. w Rokitnie odbędą się Adwentowe Wieczory Młodych pod hasłem: „Pan z Tobą”. Będzie to czas spotkania i modlitewnego czuwania młodzieży naszej diecezji przed świętami Bożego Narodzenia. Zachęcamy do uczestnictwa w tych wydarzeniach. Plan spotkania: 17.30 rozpoczęcie i 21 zakończenie Apelem Jasnogórskim.

11. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za porządki wokół kościoła. Dziękujemy za sprzątanie kościoła Panu Adamowi Czarneckiemu, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Jolantę Konieczną. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i Dobrodziejów.