top of page

Dyspensa od zachowania czwartego Przykazania Kościelnego

  • Zdjęcie autora: Parafia
    Parafia
  • 21 gru 2025
  • 1 minut(y) czytania

Dyspensa od zachowania czwartego Przykazania Kościelnego

 

 

W związku z tym, że dzień 26 grudnia, Święto św. Szczepana – pierwszego męczennika, tradycyjnie obchodzone w Polsce jako drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, przypada w tym roku w piątek, oraz mając na względzie dobro duchowe wiernych, na podstawie kan. 87 i 88 KPK, wszystkim wiernym Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, a także innym katolikom przebywającym w tym dniu na jej terytorium, udzielam dyspensy od zachowania czwartego Przykazania Kościelnego, nakazującego wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

Zachęcam jednocześnie do zastąpienia tych praktyk innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.

 

Wszystkim Diecezjanom udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa.

 

 

 

ks. Piotr Kubiak

kanclerz Kurii

 

 

 

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

 

 

Zielona Góra, 19 grudnia 2025 r.

 
 
 

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Komentarze


bottom of page